KONST / Litografier / Färglitografi 15543062
nr 1554 3062
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi, "Hells Angels of California". Signerad JEF, daterad 1990 och numrerad HC XXII/XXXVI. Bladstorlek 52,5x63,5 cm. Yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Kondition: saknar glas
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
10.500 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:39:55
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
3.000 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr
3.600 kr
6
4.000 kr
4.000 kr
6
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
7
4.400 kr
7
8.400 kr
4.600 kr
7
4.800 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
7
6.200 kr (Budbetjänt)
7.000 kr
7
7.200 kr (Budbetjänt)
8.000 kr
7
8.200 kr (Budbetjänt)
7
9.000 kr
10.000 kr
10.000 kr
7
John-Erik Franzén
Läs mer om John-Erik Franzén